• 7 lipca 2020
  • by Piotr Soszyński
  • 0
  • 0

W Polsce czasami trudno jest nie sięgać po alkohol w określonych sytuacjach. Na spotkaniach z przyjaciółmi, domówkach, podczas licznych, losowych okazji – alkohol towarzyszy nam każdego dnia, a kultura jego picia jest głęboko zakorzeniona kulturowo. Alkohol sam w sobie nie jest oczywiście niczym szkodliwym – rozluźnia atmosferę w gronie obcych sobie osób, pozwala celebrować wyjątkowe chwile za pomocą toastów. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy komuś zdarzy się wypić zbyt wiele, co może prowadzić do zatrucia organizmu.

Jak radzić sobie z zatruciem alkoholowym?

Efekty nadmiernego spożycia alkoholu mogą okazać się naprawdę zgubne w skutkach dzień później, gdy okaże się, że portfel nie jest na swoim miejscu, a niefortunnego imprezowicza nadal męczy złe samopoczucie po wczorajszym piciu. Poważne objawy takie jak wymioty i zawroty głowy
często są lekceważone, podczas gdy mogą one oznaczać poważny problem. W sytuacjach, gdy dana osoba nie przestaje wymiotować lub bóle głowy są zbyt silne, może to nie być zwykły kac. W takim wypadku konieczne może być odtrucie alkoholowe. Detoksykacja alkoholowa polega po prostu na tym, że z organizmu usuwane są niepotrzebne toksyny, a wprowadzane zostają do niego niezbędne składniki wypłukiwane podczas picia. Gwoli ścisłości, detoksykacja nie jest sposobem na poradzenie sobie z nałogiem, jedynie dobrym początkiem – śmiało może być jednak stosowana za każdym razem, gdy danej osobie zdarzy się przesadzić z piciem.

Pomoc dla każdego, o każdej porze

Detoks alkoholowy to nie usługa zarezerwowana dla alkoholików. Wszystkim należy się profesjonalna pomoc, dlatego dobre gabinety oferujące tego typu usługi nie pytają w jakim pacjent jest stanie oraz kim jest. Pomagają każdemu, kto akurat tego potrzebuje. Zatrucie alkoholowe
czasami przechodzi bez echa, innym razem jednak może zdarzyć się, że z jego przyczyny zdrowie lub nawet życie pacjenta jest zagrożone. W takiej sytuacji z pewnością należy zastosować odtrucie alkoholowe bezzwłocznie, niezależnie od późnej pory czy nieprzyjemnego zachowania pacjenta.

Zatrucie, a kac

Po zakrapianej imprezie wiele osób odczuwa bardzo nieprzyjemne skutki uboczne. Nie muszą one jednak oznaczać zatrucia alkoholowego. Mimo wszystko, najczęstszą reakcją na duże dawki alkoholu jest kac. Nie jest on oczywiście tak groźny jak zatrucie, bywa jednak wyjątkowo nieprzyjemny, dlatego nieustannie powstaje wiele domowych sposobów na radzenie sobie z nim. Chociaż niektóre z owych metod mogą częściowo zagłuszyć ból, nic nie przyniesie takiego efektu, jak przygotowana przez profesjonalistów kroplówka na kaca. Pomoże ona przywrócić do organizmu niezbędne substancje odżywcze, których brakuje po przeholowaniu z alkoholem. Kroplówkę można zamówić bezpośrednio do domu, co sprawia, że syndrom dnia wczorajszego da się przejść znacznie łagodniej.

Zatrucie alkoholem najczęściej spowodowane jest przez nieumiarkowanie w piciu, może jednak występować też po mniejszych dawkach trunków, gdy po prostu dana osoba nie jest przyzwyczajona do picia, lub coś jej mocno zaszkodzi mimo rozsądnych dawek. W takiej sytuacji najlepiej nie zwlekać, tylko poprosić o pomoc profesjonalną klinikę. Nikt nie będzie potępiał w takiej sytuacji pacjenta – otrzyma on fachową opiekę niezależnie od pory dnia oraz stanu, dzięki czemu zawsze będzie on mógł liczyć na wsparcie nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *