Blog

Zatrucia alkoholowe – gdzie szukać pomocy?

W Polsce czasami trudno jest nie sięgać po alkohol w określonych sytuacjach. Na spotkaniach z przyjaciółmi, domówkach, podczas licznych, losowych okazji – alkohol towarzyszy nam każdego dnia, a kultura jego picia jest głęboko zakorzeniona kulturowo. Alkohol sam w sobie nie jest oczywiście niczym szkodliwym – rozluźnia atmosferę w gronie obcych sobie osób, pozwala celebrować wyjątkowe chwile za pomocą toastów. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy komuś zdarzy się wypić zbyt wiele, co może prowadzić do zatrucia organizmu.

Czytaj więcej…


Zdrowotne właściwości witaminy C

Nie od dziś wiadomym jest, że witamina C ma olbrzymi wpływ na ludzki organizm. Dawniej marynarze cierpieli na szkorbut właśnie przez niedobór tej cennej witaminy – brak dostępu do świeżych owoców w nią zaopatrzonych potrafił w skrajnych przypadkach prowadzić nawet do wypadania zębów! Dzisiaj ludzie zdają sobie już sprawę z tego, jak bardzo pomóc może witamina C w walce z różnego rodzaju wirusami, a także po prostu by budować zdrowy, zadbany organizm, odporny nawet na nieznane zagrożenia. Dzięki niej dużo można zyskać, trzeba jednak dobrze wiedzieć, w jaki sposób zaopatrywać w nią organizm.

Czytaj więcej…


CBD w walce ze stresem

Stres to nie lada wyzwanie dla wielu osób w dzisiejszych czasach. Tempo życia jest olbrzymie i ludzie często nie mają nawet siły, żeby zatrzymać się na chwilę i odpocząć. Poszukiwanie skutecznych metod na walkę z nawracającymi lękami bywa wyczerpujące, zwłaszcza, gdy jest się znużonym nawałem pracy i z natury jest się raczej sceptycznym.

Czytaj więcej…